Учасники грантової програми від Центру зайнятості зможуть отримати додаткові 5 000 євро на розвиток бізнесу

Для підприємців, які раніше отримали фінансування через Івано-Франківський обласний центр зайнятості, готується другий етап підтримки. Йдеться про додаткову можливість отримати грант у розмірі 5 000 євро — на подальший розвиток або масштабування бізнесу.

Конкурс реалізовується в межах проєкту «Neighborhood Center for conflict-affected people in Western Ukraine», що реалізується Представництвом Hilfswerk International в Україні за фінансової підтримки фонду “Nachbar in Not” та Австрійської агенції з розвитку (ADA) для підтримки самозайнятих осіб та мікропідприємництва, з акцентом на підтримку жінок, сталий розвиток, локальну економіку та соціальний вплив.

🧩 Структура конкурсу

Конкурс загалом матиме три хвилі підтримки бізнесу протягом 2025 року кожна із яких буде складатися із п’ять основних етапів:

  1. Подання анкети: підприємці, які отримали гранти від Центру зайнятості надають коротку інформацію про досягнення після отримання першого гранту, бізнес-плани на майбутнє, мотивацію до участі та готовність пройти тренінги.

  2. Відбір 14 кандидатів: на основі критеріїв оцінювання формується група учасників, які отримують можливість пройти навчальну програму.

  3. Тренінгова підтримка: включає 5 офлайн тренінгів, роботу з бізнес-моделлю, консультації з фінансового планування, маркетингу та підготовки до пітчингу.

  4. Подання доопрацьованих заявок і публічний пітчинг: кожен учасник презентує свою бізнес-ідею перед експертною комісією, яка оцінює якість заявок, логіку розвитку, реалістичність та інноваційність.

  5. Визначення переможців: троє підприємців отримають додаткову фінансову підтримку.

📊 Критерії оцінювання

На анкетному етапі оцінюються:

  • ефективність використання першого гранту;

  • якість ідеї та потенціал зростання;

  • соціальний або регіональний вплив;

  • мотивація до навчання;

  • цифрова активність та інноваційність.

На фінальному етапі беруться до уваги:

  • чіткість та логіка доопрацьованої заявки;

  • презентаційні навички під час пітчингу;

  • життєздатність проєкту;

  • масштабованість;

  • соціальна цінність.

🌍 Географія та інклюзивність

Відбір учасників враховуватиме не лише бізнес-показники, а й баланс регіонального представництва, участь жінок, внутрішньо переміщених осіб та інших вразливих груп. Таким чином організатори прагнуть створити рівні стартові умови та підтримати тих, хто особливо потребує посилення підприємницьких можливостей.

📆 Графік реалізації

  • Перша хвиля: січень – червень 2025 року

  • Друга хвиля:  травень – жовтень 2025 року

  • Третя хвиля: вересень 2025 – лютий 2026 року

Кожна хвиля матиме однакову структуру, а учасники з попередніх хвиль не братимуть участі повторно.

Очікується, що за підсумками трьох хвиль конкурсу буде підтримано загалом 42 учасники тренінгової програми (по 14 у кожній хвилі), з-поміж яких дев’ятеро (по 3 у кожній хвилі) отримають додаткове фінансування у формі грантів. У результаті буде посилено якість бізнес-планів, покращено стратегічне бачення розвитку та підвищено видимість локального підприємництва, а також сформовано добірку прикладів ефективного використання грантів для створення сталих бізнесів.

Поширити публікацію:
Facebook
LinkedIn
Telegram
WhatsApp
Email